AI v akci

organizátor: Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno

offline

česky

zdarma

11. 10. 20230, 13:30–17:00

SŠIPF Brno, Čichnova 982/23, Brno

Minikonference „AI v akci" je zaměřena na vzdělávání. Seznámíme s možností mezinárodní certifikace dig. kompetencí v oblasti AI, zaměříme na využití AI ve výuce a jak Chat GPT může být pedagogickým nástrojem. Ukážeme, jak se s AI mění psaní Wikipedie a jak je AI implementována v systémech Windows.

Mezinárodní certifikace digitálních kompetencí v oblasti AI: Seznámíme vás s možnostmi certifikace digitálních dovedností v oblasti umělé inteligence a jak tato certifikace může posílit vaši pedagogickou kariéru. Ing. Jiří Chábera, MBA

Umělá Inteligence ve výuce. Umělá inteligence je aktuálním trendem. Podíváme na to, kde všude v běžných nástrojích pro učitele se můžete s umělou inteligencí setkat a jak jí hlavně využít. Jakým způsobem pedagog může využít Chat GPT přímo ve výuce. (Mgr. Zuzana Kuželová)

"AI jako dobrý učitelův sluha"" - umělá inteligence nabízí pomocnou ruku učiteli. Nechme si připravit příklady pro práci, vyžádejme si od virtuálního pomocníka materiál pro práci s chybou nebo si nechte analyzovat dokument a získejte přehledné informace o jeho struktuře. Co tam chci ukázat – Math Solver, Bing chat jako generátor příkladů, zpracování pdf v Bingu. Lektor: Mgr. Tomáš Milička

Umělá Inteligence v systémech Windows. Umělá inteligence není jen chatbot a je tady s námi mnohem déle, než si myslíte. Pojďme se společně podívat na to, jakým způsobem je dnes AI integrována do systému Windows (pro zadávání textu hlasem), do Wordu (pro hledání plagiátů textu), do PowerPointu (pro pomoc s obsahem prezentace) nebo do Forms (pro automatickou tvorbu písemek). A nakonec dojde i na toho chatbota v Bingu, který uvádí při generování textu zdroje, má aktuální informace a učí se. (Mgr. Zuzana Kuželová)

Více informacíRegistrace