AI 4 Business

organizátor: Brno.AI, JIC

offline
česky s titulky do dalších jazyků
zdarma

10. 10. 2023, 9:00–17:00

KUMST, Údolní 19, Brno

Celodenní akce, která bude zaměřena na zavádění AI nástrojů do firem a nabídne inspirativní příklady, příležitost k networkingu, a možnost sdílení zkušeností s využíváním AI nástrojů.

Zveme zástupce firem – od CTO, inovační manažery, či zaměstnance řešící téma umělé inteligence.

Na konkrétních příkladech od Datamole, Gauss Algorithmic, Deloitte a dalších pochopíte, proč a jak firmy napříč obory pracují s umělou inteligencí.

Registrace


Program

Zavádění AI do firmy (9:00 - 13:00)

Blok je koncipován tak, abychom vás provedli procesem nasazení umělé inteligence v rámci vašeho podnikání či vaší pozice ve firmě skrze všechny souvislosti.

Registrace nutná, bez dalšího potvrzení.

Zavádění AI do firmy

Tomáš Borovička | Datamole

Jak na úspěšný data & AI projekt a dle čeho volit Inhouse vs. Outsource
Kdy je výhodnější budovat vlastní data & AI týmy a kdy outsourcovat? Tomáš vám poradí, jaké faktory zvážit a jaké benefity plynou z obou možností. Také vás provede jednotlivými kroky, které vedou k nasazení data & AI řešení, abyste dosáhli úspěchu a minimalizovali rizika od samého počátku.

Johnson Darkwah | Gauss Algorithmic

Určuje kvalitu voicebotu jen jazykový model?Myslíte, že kvalitu voicebotu určuje hlavně jazykový model? Třeba takový drive-in kiosek u Burger Kingu je z větší části o mnoha jiných věcech, než samotném výkonu použitého modelu. Především totiž musíte zajistit správné podmínky pro to, aby voicebot vůbec měl šanci zákazníkům rozumět.

Martin Krček | Vodafone / Krcek.cz

Nasazení generativního AI na firemních dokumentechOd konceptů s chatGPT k plně integrovanému řešení na platformě Microsoft a Google. Probereme nejen klíčové kroky k bezpečnému nasazení generativního AI ve firmě, ale i výzvy které to přináší. Podíváme se na inspirace a příklady ze zákaznické podpory z AT&T, Vodafone a Sokol.eu.

Eva Mayerová | Doležal & Partners s.r.o., advokátní kancelář

Právní aspekty užívání AI aneb na co si dát pozor při užívání AI ve společnosti
Dozvíte se, jaká právní regulace se na AI vztahuje, jaká právní rizika hrozí a jaká pravidla byste měli nastavit pro používání AI ve své společnosti.

Inspirativní příklady

Martin Michalík | Kontent.ai

AI vs. Content Management: Evoluce nebo revoluce
Co znamená příchod generativního AI pro svět content marketingu? Jedná se o pouhou evoluci, nebo je to technologie, která má potenciál změnit content marketing jako takový? A proč Kontent.ai jde trochu jinou cestou než ostatní CMS a implementuje AI nativně?

Dominik Macháček | Univerzita Karlova, ÚFAL MFF

Automatický systém pro živý překlad řeči
Automatický systém pro živý překlad řeči, který bude nasazen během programu. Používá model Whisper od OpenAI, který zvládá 96 zdrojových jazyků, a který je adaptován na simultánní mód s krátkým zpožděním. Umíme velké a kvalitní speech-to-text modely nasadit v simultánním módu. Navazujeme na projekt ELITR.

David Fogl | Continero

AI - Skvělý pomocník Pro moderní HRPonoříme se do světa AI a jeho vlivu na HR. Provedeme vás, jak AI mění HR v našem Continero a MingleMinds.ai. Ukážeme praktické příklady využití AI v HR - od e-mailů, popisů pozic, až po checklisty pro nové zaměstnance.

Vladislav Severa | KnowDroids.ai

AI autonomní agenti dělají práci za vásUkázka možností a příklady využití AI autonomních agentů v businessových situacích a procesech, které jsou náročné na administrativu a vědomosti.  Příklady budou mimo jiné z marketingu nebo HR.

Pavel Milička | Deloitte

AI a zdravotnictví
Inovace ve zdravotnictví a proč je tak obtížné je implementovat. Systém automatická detekce rizikových pacientů pro chronické onemocnění ledvin.

Filip Magula | Yunex Traffic

Očima AI: Jak Advanced Perception zlepšuje silniční bezpečnost
Dozvíte se, jak díky špičkové detekci a sledování objektů v obraze v reálném čase dokáže digitální dvojče zvýšit bezpečnost silničního provozu. Díky tomu může pomoci s optimalizací dopravy a také poskytovat důležité informace pro automatizované řízení provozu pomocí spolupráce s dopravními řadiči.

Tomáš Brázdil | Masarykova univerzita

AI v digitální patologiiPředstavím naši aplikaci strojového učení v digitální patologii. Jedná se o systém pro diagnostiku nádorových onemocnění vyvíjený ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem, který je založen na analýze velkých mikroskopických snímků tkání.

Miroslav Buček | Aiviro s.r.o.

Zbavte se nudné rutinní práce, automatizujte!

Johnson Darkwah | Gauss Algorithmic

DocDepo: AI dokumentové úložiště

Jan Čižmár | Tolgee

Autonomní překlad aplikací do různých světových jazyků

Jakub Valčík | Mycroft Mind a.s.

Embedded AI for energy grid

Stefan Kosztolanyi | DTSE CZ, AIS

Může fungovat AI Startup uvnitř nadnárodního korporátu? AIS jako ukázka toho co lze a nelze

Petr Plodík | M Computers s.r.o.

Nvidia DGX – AI superpočítače z Brna

Sdílení zkušeností: Jak vytěžit AI tooly (14:00 -17:00)

Jaké možnosti skrývá umělá inteligence pro vývoj vašich produktů? Jaké AI nástroje byste neměli přehlédnout? A jaké jsou potenciální výzvy a řešení při zavádění AI do vývoje produktu? Těmito a dalšími otázkami se budeme zabývat v rámci říjnového Sdílení zkušeností.

Co Vás čeká:

  • Facilitované setkání a diskuze, kterou vás provede Jana Švecová.
  • Bezpečné prostředí pro vzájemnou inspiraci a sdílení zkušeností.
  • Zaměříme se na to, co se osvědčuje, co zafungovalo a co naopak může být slepá ulička.

Jakých otázek se můžeme dotknout?

  • Jak definovat potřeby pro AI ve vašem produktu?
  • Jaké jsou potenciální výzvy a řešení při zavádění AI do vývoje produktu?
  • Jak vybrat správné AI nástroje a platformy pro váš konkrétní produkt či službu?
  • Jaké jsou nejčastější výzvy při integraci AI do produktu a jak je překonat?
  • A další...

Účast na sdílení není možná bez předchozí potvrzené registrace. Rozhodnutí o vaší účasti vám bude zasláno nejpozději během pondělí 9. října 2023.

Financováno Evropskou unií. Stanoviska a názory vyjádřená autorem/autory jsou pouze jeho/jejich vlastní, nereflektují nutně stanoviska a názory vyjádřená Evropskou unií, či Evropskou komisí. Odpovědnost za ně nenese ani Evropská unie, ani subjekt přidělující dotaci.