AI + ML Meetup: The Rise of Diffusion Models: Generative AI for Images

organizátor: Emplifi

offline

česky

zdarma

18. 10. 2023, 18:00–21:00

Kanceláře firmy Emplifi, Pod Všemi svatými 427/17, Plzeň

V roce 2022 se generativní difúzní modely pro tvorbu obrázků na základě textového popisu staly hitem. Jejich výsledky ovládly sociální sítě a titulní stránky časopisů. Přednáška se zaměří na principy difúzních modelů, DALL-E, rozdíly mezi DALL-E a DALL-E 2, model GLIDE a další modely.

Speaker: Jan Rus (Research Team Lead, Emplifi)
The Rise of Diffusion Models: Generative AI for Images

Minulý rok 2022 byl rokem generativních difúzních modelů, umělé inteligence trénované pro generování obrázků na základě slovního popisu. Technologie v tomto směru dosáhly takové úrovně, že jejich výsledky zasáhly širokou veřejnost, zaplnily sociální sítě a objevily se dokonce i na titulních stránkách takových časopisů, jako jsou Cosmopolitan nebo Glamour. Pojďme si společně projít historii vývoje těchto modelů a jak si vedou v letošním roce 2023, kdy je do značné míry zastínily modely určené k generování textů – například ChatGPT.

Během přednášky probereme mimo jiné základní principy fungování difúzních modelů, jak je implementuje DALL-E a jaký je rozdíl mezi DALL-E a DALL-E 2. Krátce si připomeneme model GLIDE a jak ovlivnil vývoj modelů jako jsou IMAGEN, Midjourney, nebo Stable Difffusion. A na konec se podíváme na novinky z letošního roku.

Více informací a registrace