Festival AI všemi smysly

organizátor: BIC Plzeň

offline

česky

zdarma

17. 10. 2023, 9:00–18:00

TechTower, Koterovská 152, Plzeň

Festival s podtitulem "AI všemi smysly" představí výběr toho nejlepšího, co plzeňská AI scéna nabízí. Přijďte se inspirovat na workshopy, vyslechnout si rozhovory a panelové diskuze, sdílet zkušenosti a nasbírat nové kontakty!

Na festival zveme zástupce firem, odborné veřejnosti, všechny milovníky umělé inteligence i laiky, kteří stále tápají, o čem ta [ej ai] vlastně je.

Součástí programu akce je AI Showcase a doprovodný program včetně ochutnávky Cybeer, zářijové Volby sládků, piva vytvořeného umělou inteligencí. Při jeho čepování je možné si vyzkoušet školicí aplikaci firmy WeBoard. Úplný přehled najdete níže.


Akce je zdarma, bez nutnosti registrace. Registraci vyžadujeme pouze u akcí s omezenou kapacitou.

Program festivalu je rozdělen do 3 místností:

Program v hlavním sále (9:00 - 18:00)
> Inspirativní minirozhovory
> Workshop: Připravenost na změny (10:30-12:00) - REGISTRACE
> Přednáška: GenAI vs. právo (13:00-14:00)
> Panelová diskuze: Kam AI došla a kam míří? (16:00-17:30)
> AI Showcase

Program - hlavní sálProgram v zasedací místnosti Albert Einstein (Z1)
> Workshop: AI je stejně dobrá jako vaše data (9:30 - 10:30) - REGISTRACE
> Relax s AI (průběžná relaxační zóna, 11:00 - 13:30)
> Mastermind: Jak využít AI ve firemní praxi? (14:00 - 16:00) - REGISTRACE

Program - zasedačka Z1Program v zasedací místnosti Daniel Ek (Z2)
> FAVka inspiruje a fascinuje - inspirativní přednášky odborníků z Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni (9:30 - 13:30)
> Workshop: Canva a její "kouzelné nástroje" (14:00 - 16:00) - REGISTRACE

Program - zasedačka Z2Doprovodný program:

> Get Smart: výstava "Inovace. DNA Plzeňského kraje"
Výstava osmnácti vybraných inspirativních osobností, jejich životních příběhů a vědeckých projektů, kterým věnují veškerou svou energii a talent s cílem posunout poznání vpřed. Společným jmenovatelem je Plzeňský kraj, místo s nímž spojili svůj profesní i osobní život. Pokud jste si výstavu nestihli prohlédnout v Šafaříkových sadech, budete mít možnost v průběhu celého týdne plzeňských Dnů AI v TechToweru.
> Relax s AI - průběžná relaxační zóna (11:00 - 13:30, zasedačka Z1)
TechTower je jedním z nejmodernějších technologických parků v České republice, který nabízí zázemí a kanceláře pro inovativní firmy, technologické nadšence, programátory a začínající podnikatele. Poskytuje coworkingové prostory, multifunkční sál, unikátní testovací vodní nádrž, jídelnu i SeedUp Space a v neposlední řadě prototypovou dílnu, kde se nápady mění ve skutečnost. Využijte prohlídky prostor majestátních prostor moderně revitalizovaného areálu bývalého pivovaru Světovar!
> Ochutnávka piva Cybeer vytvořeného umělou inteligencí
Zářijová volba sládků. Spolupráce Plzeňského Prazdroje s umělou inteligencí vytvořila jedinečnou recepturu spolující tradiční český ležák a moderní pivní styl New England IPA (NEIPA). Pivo je exkluzivně k ochutnání na vybraných akcích Dnů AI.
> Plzeňácí, umíte správně načepovat a podávat pivo?
Stánek, na kterém si vyzkoušíte čepování piva s využitím školicí aplikace pro výčepní vyvinuté společností WeBoard ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem.
> AI: Žádný dotaz není hloupý (Aignos)
Trápí vás, že všude kolem slýcháte o umělé inteligenci, strojovém učení, neuronových sítích, „ej áj“, „četdžípítý“, ale vlastně moc nevíte, co si pod těmi pojmy představit? Bojíte se zeptat na zdánlivě banální dotaz o umělé inteligenci? V tomto diskuzním fóru vám nejen představíme základní koncepty a pojmy, ale především vám dáme prostor zeptat se na cokoliv – žádný dotaz není hloupý!
> Komentovaná prohlídka technologického parku TechTower (12:00-13:00)
TechTower je jedním z nejmodernějších technologických parků v České republice, který nabízí zázemí a kanceláře pro inovativní firmy, technologické nadšence, programátory a začínající podnikatele. Poskytuje coworkingové prostory, multifunkční sál, unikátní testovací vodní nádrž, jídelnu i SeedUp Space a v neposlední řadě prototypovou dílnu, kde se nápady mění ve skutečnost. Využijte prohlídky majestátních prostor moderně revitalizovaného areálu bývalého pivovaru Světovar!

POZOR ZMĚNA - po žádostech o změnu času prohlídky, prohlídku posouváme na dobu polední pouzy, tj. 12:00-13:00.
Prohlídku povede Michal Skyva ze SIT Port. Sraz ve 12:00 na recepci TechToweru, kapacita prohlídky omezena na 25 osob. Pokud chcete mít své místo jisté, registrujte se.

V případě velkého zájmu proběhne i druhá prohlídka v 15h.

Prohlídka TechToweru - registraceTěšíme se na viděnou v úterý 17. října v
TechToweru.


UPOZORNĚNÍ!
Parkovat je možné pouze na parkovišti vyznačeném na přiložené mapce. Vjezd do areálu je ze Slovanské aleje.