Festival AI všemi smysly
HLAVNÍ SÁL

organizátor: BIC Plzeň

offline

česky

zdarma

17. 10. 2023, 9:00–18:00

TechTower, Koterovská 152, Plzeň

Festival s podtitulem "AI všemi smysly" představí výběr toho nejlepšího, co plzeňská AI scéna nabízí. Přijďte se inspirovat na workshopy, vyslechnout si rozhovory a panelové diskuze, sdílet zkušenosti a nasbírat nové kontakty!

Součástí akce je AI Showcase a doprovodný program včetně ochutnávky piva Cybeer, zářijové Volby sládků, vytvořeného umělou inteligencí. Při jeho čepování je možné si vyzkoušet školicí aplikaci firmy WeBoard.


Akce je bez registrace, registrace je nutná pouze na dílčí části programu (workshopy s omezenou kapacitou).

AI showcase (9:00 - 16:00)

Interaktivní stánky firem a organizací věnujících se umělé inteligenci.

> WeBoard s.r.o.
Umělá inteligence své uplatnění nachází i při školení zaměstnanců. V této oblasti působí i startup WeBoard, který vyvíjí pro firmy konverzační AI, díky, které mohou podniky ověřit znalosti svých zaměstnanců interaktivním způsobem a zároveň pro ně vytvořit tréninkové prostředí, které se blíží reálných případům. Na stánku společnosti si budete moci vyzkoušet aplikaci vyvinutou pro Plzeňský Prazdroj, pomocí které se učí tisíce českých výčepních správně čepovat a podávat pivo.
> Emplifi Czech Republic a.s.
Prezentace primárně AI technologií, na kterých tým Emplifi aktuálně pracuje. Nahlédnete pod kapotu části produktu postaveného na umělé inteligenci.
> InstaCover s.r.o.
Přijďte si vyzkoušet AI nástroj, který zkrátil sjednání havarijního pojištění z hodin na minuty. Čeká vás i možnost vyzkoušet si řízení modrých InstaCars.
> JALUD Embedded s.r.o.
Přijďte si prohlédnout Sound Event Detectory, které zaznamenávají nežádoucí zvukové události (jako výstřel ze zbraně, křik nebo vysoká hladina hluku ve městě) a zkracují tak průměrnou reakční dobu záchranných služeb ze 7 minut na méně než 5 sekund. Čímž pomáhají chránit více životů.
> Fakulta aplikovaných věd ZČU
Na stánku FAV ZČU budou přednášející z doprovodného bloku "FAVka inspiruje a fascinuje" připraveni zodpovídat dotazy týkající se jejich výzkumu. Dále zde uvidíte kolaborativního robota, který byl kompletně vyvinut na Západočeské univerzitě v Plzni v rámci výzkumných aktivit v oblasti robotů prospeciální aplikace a jejich intuitivní řízení. Demonstrace funkcí robotuproběhne v rámci prezentace "Kolaborativní robotický systém a jehointerakce s uživatelem" v bloku "FAVka inspiruje a fascinuje".
> AI: Žádný dotaz není hloupý (Aignos)
Trápí vás, že všude kolem slýcháte o umělé inteligenci, strojovém učení, neuronových sítích, „ej áj“, „četdžípítý“, ale vlastně moc nevíte, co si pod těmi pojmy představit? Bojíte se zeptat na zdánlivě banální dotaz o umělé inteligenci? V tomto diskuzním fóru vám nejen představíme základní koncepty a pojmy, ale především vám dáme prostor zeptat se na cokoliv – žádný dotaz není hloupý!

PROGRAM NA STAGE (9:00 - 17:30)

Programem provází moderátor Jiří Chroust.

9:00 Zahájení festivalu

Luděk Šantora, jednatel BIC Plzeň a ředitel SIT MP

9:15 - 10:15 Plzeňské AI smysly - série inspirativních minirozhovorů I.

Tomáš Pokorný | sládek, Plzeňský Prazdroj, a.s.

Příběh o vzniku piva CybeerPrazdrojští sládci dostali pomocníka – recepturu, ale i kampaň k zářijovému speciálu programu Volba sládků navrhli ve spojení s umělou inteligencí. Ta jim pomohla zkombinovat dva odlišné pivní styly: tradiční český ležák a moderní New England IPA. Pivo, které bylo v nabídce na čepu během září ve vybraných hospodách, nese název Cybeer. Uvařit pivo s pomocí umělé inteligence se povedlo zatím jen několika pivovarům na světe. Jak to udělali v Prazdroji?

Radim Tvrdoň | CEO, WeBoard s.r.o.

Školení a onboarding zaměstnanců s využitím AIKlasické školení v zaměstnancích mnoho nenechává. WeBoard na to jde jinak – učí je rozhovorem se zákazníkem. Takovým, kterého vytvořil stroj. Na základě spolupráce s Plzeňským Prazdrojem pomocí umělé inteligence dokonce učí české výčepní, jak správně čepovat a podávat pivo. Kdy uvažovat o tréninkových AI botech?

Pavel Mach | CEO, SOFTECH, spol. s r.o.

ProBee - AI tlumočník ze včelí řeči
Řešení ProBee nabízí komplexní systém pro elektronické monitorování včelstev, kdy senzory měří akustické projevy včel a AI rozpoznává jejich význam. Co všechno lze sledovat a jak včelám s pomocí AI pomáhat?

Lukáš Svoboda | CEO, JALUD Embedded s.r.o.

Jak AI pomáhá v prevenci kriminality?Lukáš představí jedinečné řešení pro záchranu životů a ochranu majetku, které nejen usnadňuje práci složkám IZS již po celém světě. Sound event detector s výjimečnou přesností detekuje nebezpečné zvukové události jako výstřel ze zbraně, křik nebo vysoká hladina hluku ve městě a pomáhá tak zraku operátora dalším smyslem - přidává sluch.

10:30 - 12:00 Workshop: Připravenost na změny

Jan Mašek & Luboš Malý | zakladatelé sítě Red Button

V dnešním rychle se měnícím světě je schopnost organizací přizpůsobovat se novým situacím klíčová. Pozvěte se s námi na hloubkovou analýzu toho, jak mohou firmy zůstat v čele pelotonu a být vždy připraveny na nečekané zvraty.

Přidejte se k nám a vybavte svou organizaci nástroji a znalostmi potřebnými pro úspěch v dynamickém podnikatelském prostředí!
13:00 - 14:00 Přednáška GenAI vs. právo

Pavel Kroupa | KROUPAHELÁN advokátní kancelář s.r.o.

Přednáška pro ty, kteří chtějí využívat AI bez právních komplikacíObsah přednášky se zaměří na zásadní právní aspekty používání AI. Od autorských práv přes ochranu osobních údajů až po podmínky služeb jako ChatGPT. Jaká jsou rizika a jak se s nimi vypořádat? Jaká máte práva k vytvořenému výstupu? Může vás někdo žalovat za výstup AI, který zveřejníte? A jak to vypadá s regulací AI v souvislosti s nařízeními EU?
14:00 - 15:00 Plzeňské AI smysly - série inspirativních minirozhovorů II.

Josef Steinberger | Co-Founder, SentiSquare s.r.o.

Proměna textových dat na hodnotné informace
SentiSquare byl založen v roce 2014 jako univerzitní spin-off FAV ZČU. Společnost využívá pokročilé algoritmy NLP ke zpracování a analýze komunikace mezi firmami a jejich zákazníky. Její řešení automatizuje rutinní práce okolo e-mailů, jako je například přeposílání e-mailů na cílové adresy, odpovídání na časté dotazy či zpracování příloh. Dále zpracovává hovory na call centrech, zákaznickou zpětnou vazbu nebo chaty. Mezi její zákazníky patří například E.ON, Seznam.cz, Kiwi.com, Rohlik.cz a další.

Pavel Campr | Head of Research, Pex

AI, hudba a autorská práva: sladění pokroku a ochrany
Pronikněte do transformačního světa umělé inteligence v hudbě, od zvyšování kreativity až po řešení problémů s autorskými právy. Firma Pex jako průkopník v oblasti audio fingerprintingu zkoumá etiku hudby generované umělou inteligencí či požadavky na ochranu autorských práv a roli společnosti Pex při zajišťování toho, aby tvůrci dostali, co jim náleží.

Michal Tichý | CTO, InstaCover s.r.o.

AI powered car instructor
InstaCover je plzeňský startup, který pomocí umělé inteligence mění pravidla hry v pojišťovnictví. Ačkoli firma v létě oslavila teprve 2. narozeniny, má mezi svými klienty například pojišťovny Kooperativa, Direct, Generali Česká pojišťovna nebo Česká podnikatelská pojišťovna.
Jak umělá inteligence dokázala zrychlit sjednání havarijního pojištění z hodin na 7-10 minut a jaké technologie dokážou snížit pojišťovnám náklady až o 91%?

Peter Krejzl | Director of Research, Emplifi Czech Republic a.s.

Příběh jednorožcePříběh firmy Emplifi (a Socialbakers) aneb jak se z plzeňské firmy stal jednorožec s miliardovou valuací. Jak se pro takovou firmu vyvíjí primárně v Plzni a v Praze? Nechte se inspirovat a pozvat na příští AI+ML meetup do prostor firmy Emplifi.


15:00 - 15:30 Plzeňské AI smysly - série inspirativních minirozhovorů III.

Jan Romportl | CEO, Elin.ai s.r.o.

Kognitivní antivirusÚzkost, bezmoc a ztráta kontroly jsou běžné vedlejší účinky toho, že většinu času trávíme online. Řešíte to taky? Vězte, že tyto pocity nejsou nevyhnutelné. Elin.ai slouží jako společník pro online svět, který pomáhá dětem a teenagerům na sociálních sítích udržet si dobré duševní zdraví.

Milan Legát | CEO, Amitia s.r.o.

AI šitá na míru potřebám
Amitia je inovativní firma zaměřující se na řešení založená na umělé inteligenci. Cílem týmu kolem Milana Legáta je poskytovat služby spojené s vývojem a integrací umělé inteligence v různých oborech od průmyslové výroby po zdravotnictví či vzdělávání. Jaké projekty úspěšně realizovali a na čem aktuálně pracují?

16:00 - 17:30 Panelová diskuze: Kam AI došla a kam míří?

> Diskuzi moderuje Tomáš Studeník
> Panelisté:
Jan Romportl, AI konzultant
Milan Legát, Amitia s.r.o.
Radek Schuster, FF ZČU
Pavel König, nvias
František Mach, FEL ZČU

Na panelovou diskuzi naváže networking.