AI 4 Business
Odpolední semináře, workshopy, prezentace, případovky a
expertní koutky

organizátor: prg.ai

offline

česky

2 500 Kč (Early Bird do 22. 10.) - 3 300 Kč (Standard)

31 10. 2023, 14:00–18:00

ČSOB, Výmolova 353/3, 150 00 Praha 5

Prohlubte si vědomosti získané během dopoledního bloku a nebo si naopak rozšiřte obzory o nové poznatky. Připravte se na odpoledne nabité dvaceti příspěvky různých formátů se stejným cílem - předat přínosné znalosti a praktické zkušenosti.

Vyhrňte si rukávy (resp. si přineste notebook) a postavte si interního asistenta a voicebota. Prozkoumejte svět autonomních agentů, sekundárních AI nástrojů, learning experience platforem a kompozitní AI. Získejte praktické rady ze zavádění AI do enterprise prostředí a pochopte jeho klíčové právní aspekty. Ponaučte se z “lessons learned” předních českých firem a zkonzultujte s odborníky vaše specifická témata.


Registrace není nutná (na odpolední program se automaticky zaregistrujete vybráním jednoho ze dvou dopoledních bloků). Organizátorům (a sobě) ale velmi pomůžete, když nezávazně vyznačíte části odpoledního programu, kterých byste se rádi zúčastnili.

PROGRAM

Přednášky, workshopy, semináře, produktové ukázky


Jan Kalašnikov (BlindSpot AI) | Workshop a demo (30 min)

Krok za krokem: Jak si vytvořit interního ChatGPT asistenta natrénovaného na vlastních datechNatrénujte si vlastního interního AI asistenta poháněného ChatGPT. Projdete si proces hledání vhodného uplatnění i samotné implementace. Nahlédnete do nástroje AskYourData a podíváte se, jak s jeho pomocí můžete snadno číst data z interních dokumentů přes jednoduchý chat. Přijďte se podívat, jak vypadá knowledge management nové generace a ujasněte si, jestli jste na přechod do éry generativní AI připraveni.

Pavel Klinger (DNAi) | Ukázka (20 min + 10 min Q&A)

Seznamte se s naším chatbotem - kognitivním asistentem – chytřejším než kdy předtím! Založený na nejnovějších technologiích, včetně GPT a velkých generativních jazykových modelech.

Jan Cuřín (MAMA AI) | Workshop s vlastním počítačem (60 min)

Hovor s AI musí být užitečný, ale může být i příjemný. Přijďte si postavit vlastního voicebota na platformě TELMA.Některé hovory nejsou příjemné pro volajícího ani volaného. Člověk má tendenci nepříjemné nebo nudné rutinní záležitosti odkládat. Proč ale zrovna tuto část nedelegovat na umělou inteligenci? Pokud s ní řešíte objednávku, fakturu, kterou jste zapomněli zaplatit, či nevyzvednutý balíček, ale i řada dalších věcí, vše může být řešeno empaticky a efektivně. Přineste si počítač nebo tablet a přijďte se sami přesvědčte na našem workshopu.

Jakub Zaňka (DataSentics) | Seminář (45 min + 15 min Q&A)

Lessons learned ze zavádění AI řešení do enterprise společnostíNa co si dát pozor při zavádění pokročilých řešení pro práci s velkými daty (od architektury, přes engineering, business intelligence až po AI/ML)

Jiří Vrobel (MAMA AI) | Seminář s ukázkami (45 min + 15 min Q&A)

Zeptejte se AI na co chcete. Jak docílit, aby vám na všechno odpověděla?Vyhledávání informací se posunulo od jednoduchých slov a frází ke komplexním dotazům v přirozeném jazyce. Odpovědi lze najít v textech, ať už jsou v jakémkoliv jazyce, ale i ve vašich tabulkách a databázích. Navíc může být odpověď přirozená a přesně k jádru vaší otázky, bez neurčitosti a fabulací.  Taková řešení se dají vytvořit kombinací  technologií sémantického vyhledávání, langchainu a velkých jazykových modelů do jednoho řešení. Přijďte se přesvědčit.

Tomáš Tureček  (Rainfellows) | Lightning talk (20 min)

Změna? Žádný problém ;-)! Právě jste načerpali inspiraci a chuť zavádět věci do praxe. Jak na to? Pravděpodobně při tom ve vaší organizaci narazíte na rezistenci. Tomáš s Pavolem se s vámi podělí o své zkušenosti s doručováním změny, které načerpali během své 20 leté praxe transformačních konzultantů a změnovéhých agentů. V jejich expertním koutku po jejich lightning talku s vámi ochotně proberou vaši aktuální situaci a doporučí cestu vpřed.

Michal Ambler (EY) | přednáška (45 min + 15 min Q&A)

Využívání AI/ML řešení v tradičnějších odvětvíchMezi odvětvími silně využívajícími AI řešení typicky vnímáme finanční instituce nebo telekomunikace. Jak je to v tradičnějších odvětvích, kde je obtížnější najít dostatek financí a dát projektům větší prioritu? Jaké aplikace dávají v takovém prostředí smysl? Podíváme se specificky na příklady z pivovarnictví.

Vladislav Severa (Knowdroids.ai) | Seminář s ukázkami (40 min + 10 min Q&A)

Seznamte se s virtuálními agenty - vašimi budoucími kolegySentiDroid, DocuDroid a flotila dalších autonomních agentů jako Vaši budoucí virtuální kolegové v týmu, kteří se nikdy neunaví a řeší náročné úkoly často nad lidské síly. Principy designu, ukázka možností a příklady využití AI autonomních agentů v businessových situacích a procesech, které jsou náročné na administrativu a vědomosti. Příklady budou mimo jiné z marketingu nebo HR - autonomní agenti monitorující spokojenost zaměstnanců, zpětné vazby zákazníků a vykonávající další úkoly. Vaše specifické otázky a use casy pak rádi prodiskutujeme do detailu v expertním koutku.

Tomáš Studeník a Pavol Hejný (AI*nautes) | Přednáška s ukázkami (50 min + 10 min Q&A)

Od textu a obrázků k inovaci: Jak generativní AI v příštích letech změní byznys?Už rok jsme svědky prudkého vzestupu generativní umělé inteligence, zejména v oblasti tvorby textu a obrázků. Ale co nás překvapí za rok, za dva? Vstupte s námi do světa sekundárních AI nástrojů, které staví na primárních nástrojích jako ChatGPT tisíce nových byznysových příležitostí a služeb. Objasníme, jak sekundární AI revoluce překreslí ekonomickou krajinu a co dělat, abyste nepromeškali šanci být jedním z vítězů. Prozkoumáme společně nové formy generování obsahu a jak v budoucnu ovlivní vaše podnikání. Upozorníme vás na potenciální rizika sekundárních AI služeb, abyste dokázali nové nástroje odpovědně využívat. Ukážeme vám jako ochutnávku budoucnosti náš vlastní generátor webových stránek, kterému postačí jako vstup obyčejná fotka z mobilu.

Filip Dvořák (Filuta AI) | Přednáška (30 min + 10 min Q&A)

Composite AI: Když jedna AI nestačíSvět umělé inteligence prochází proměnou od paradigmatu jediného dominantního modelovacího přístupu (deeplearning v poslední dekádě) k paradigmatu portfolia různých modelovacích přístupů, jejichž kompozice dokáže řešit širší spektrum problémů, než jakýkoli jednotlivý model samostatně. Jaké důsledky to přinese pro technologický trh, studijní obory a praktické aplikace?

Michal Kolomazník | Přednáška (40 min + 10 min Q&A)

Umělá inteligence: Spolupráce budoucnosti?V dnešním rychle se vyvíjejícím světě je umělá inteligence více než jen technologií; stává se reflektorem lidského chování. Stroje se učí napodobit naše reakce a integrovat se do našeho každodenního života, což přináší nové možnosti, ale také výzvy pro jednotlivce. Jak můžeme efektivně spolupracovat s těmito inteligentními systémy? Jaký dopad bude mít tato nová forma kolaborace na nás a naše profesní role? V přednášce se zaměříme na důležitost sociálně orientované interakce mezi člověkem a počítačem, a jak se můžeme připravit na přicházející revoluci v pracovním prostředí.

Filip Dřímalka | Přednáška (45 min + 15 min Q&A)

Budoucnost nepráce & jak ji dostat do firmyZkušenost s adopcí AI do každodenního fungování lidí a týmů. V rámci přednášky představím zcela konkrétní tipy na aktivity, díky kterým dokážete rozvíjet AI mindset u vašich lidí ve vaší firmě, naučíte se objevovat možnosti AI pro jakékoliv oddělení a dozvíte se, jak sdílet způsob fungování s AI napříč organizací - ať už je jakkoliv veliká. Součástí přednášky bude také představení nové knihy Budoucnost nepráce a praktické ukázky, jak mi AI pomohla k psaní i vydání knihy.

Vladislav Severa (LearnerOn) | Seminář s ukázkami (30min + 15 min Q&A)

Velká data a AI zapojená v LXP platformě pro moderní firemní vzdělávání a cestu k učící se organizaci Vzdělávací recommendery, AI generovaný mikroleanring na míru uživateli v reálném čase a další cesty k hyperpersonalizaci vzdělávací zkušenosti uživatelů i administrátorů.

Případové studie

Jiří Špaček (Seznam.cz) a Jan Kleindienst (MAMA AI) | 20 min + 10 min Q&A

Hacsiko a virtuální hlasy v mediálním světěJak mohou syntetické hlasy a umělá inteligence transformovat tradiční mediální prostředí? Jiří Špaček, zástupce ředitele pro inovace Seznam Zpráv, představí úspěšný projekt zavedení první syntetické moderátorky do živého vysílání radia Expres FM a nastíní budoucí plány na implementaci syntetických hlasů pro načítání zpráv.

Ondřej Brodecký a Martin Munch (ČSOB) | 20 min + 10 min Q&A

Jak prakticky uchopit využití AI a data science v korporaciStručný vývoj v ČSOB
Shrnutí hlavních poučení
Výčet konkrétních případů využití a uspěšných i neúspěšných nasazení

Gabriela Takáčová (Recombee) a Jan Lajka (FTV Prima) | 20 min + 10 min Q&A

Kompletní automatizace redakčního obsahu pro platformy PrimaSkupina Prima je jednou z nejsilnějších mediálních společností v České republice s průměrnou měsíční sledovaností téměř 100 % české ekonomicky aktivní populace. Prima vysílá sedm volně vysílaných televizních stanic a má široké portfolio webových stránek.Doporučení chytrého obsahu Recombee pomohla Primě zcela automatizovat jejich redakční obsah pro několik platforem a aplikovat doporučení na více než 55 různých míst na jejich platformě.

Michal Tesař (DNAi) a Andrej Braguca (VR Labs) | 20 min + 10 min Q&A

Spojení mezi AI a rozšířenou realitou pro jednodušší a kreativnější úpravy fasád budov

Jiří Stodůlka a Vojtěch Stránský (DataSentics) | 20 min + 10 min Q&A

Optimalizace výdejních míst a Z-boxů

Štěpán Kopřiva (Blindspot AI), Mirek Richter (Adastra) a Stanislav Ivanega (LKQ) |
20 min + 10 min Q&A

AI v logistice LKQ: Jak Auto Kelly šetří náklady při plánování rozvážkySpousta klientů, spousta objednávek a nespočet možných cest pro flotilu rozvážejících aut. Jak pomáhá umělá inteligence najít plán, díky kterému zákazníci dostanou objednávky včas a Auto Kelly ušetří náklady? Pojďte nahlédnout do plánování logistiky v éře AI.

Luboš Malý a Libor Souček (DNAi)  | 20 min + 10 min Q&A

Implementace AI pro optimalizaci v supply chain