AI 4 Talents

organizátor: prg.ai

offline

česky

zdarma

3. 11. 2023, 8:45–12:00

Městská knihovna v Praze, Mariánské náměstí 98/1, Praha 1

Vzdělávací blok je určený 8. a 9. třídám ZŠ a prvním dvěma ročníkům SŠ. S umělou inteligencí je seznámí úvodní přednáška od světového odborníka, konkrétní ukázky jejího využití třeba ve videohrách nebo příběhy lidí z různých oblastí, pro které je AI součástí jejich studia a profese.

Na akci je nutné se dopředu registrovat.

VELKÝ SÁL

9:00—9:05 Přivítání

Moderátor: Tadeáš Salaba | Technologická gramotnost

9:05—9:35 Proč by mě měla zajímat umělá inteligence

Jiří Matas | ČVUT

Ponořme se do světa umělé inteligence. Probereme historii AI, vliv umělé inteligence na současný byznys i například přínos autonomních vozidel. Zároveň se zamyslíme nad příležitostmi v oboru AI a výrazy jako je "singularita". Dozvíte se i jak se tento obor uplatňuje v různých sektorech a jak může umělá inteligence ovlivnit náš svět – jak v pozitivním, tak v potenciálně problematickém smyslu.

9:35—9:45 AI kvíz

Vojtěch Cahlík | ČVUT

Ponořme se do světa hádanek, otázek a zábavy! Kolik toho víte o umělé inteligenci? Změřte své znalosti se svými spolužáky a spolužačkami. Zapojit se můžou samozřejmě i vaši vyučující. Pobavíte se a zjistíte, jak jste na tom s povědomím o technologii, která poslední rok mění svět kolem nás.

9:45—10:10 Data v pohybu

Vojtěch Leischner | ČVUT

AI může být i zábava. Vojtěch Leischner převede pohyb na hudbu v reálném čase s novým senzorem, který vyvinuli na ČVUT FEL. Těšit se můžete na žonglérské míčky, které při výhozu zpívají a AI generované Techno. Dozvíte se k čemu je dobré data ne vidět, ale slyšet a že začít s AI můžete i Vy, třeba hned.

    
 10:10—10:30 přestávka

10:30—11:00 AI ve videohrách

Štěpán Havelka a Oliver Cingl | SSPŠ

Jste fanoušci videoher? Ať už jste věrní nebo občasní hráči, zveme vás k nahlédnutí do fascinujícího světa, kde se hranice reality a virtuálního světa neustále překračují. Podívejte se na hry novýma očima a pochopíte, jak umělá inteligence mění svět videoher.

11:00—12:00 AI jako povolání (moderovaná panelová diskuse)

Příběhy lidí, co se živí AI nebo se chystají:
1. Jindřiška Deckerová (ČVUT), Anna Zipfel (UK), Štěpán Havelka (SSPŠ)
2. Silvestr Stanko (Qminers), Laura Blažková (Resistant AI), Pavel Kordík (Recombee, ČVUT, Unico.AI, prg.ai), Tereza Tížková (e2b.dev)

Co se stane když se vášeň pro technologii spojí s lidským příběhem? Lidé z různých oborů vám odhalí, co je na umělé inteligenci zaujalo natolik, že se jí rozhodli věnovat, a jak tento zájem ovlivnil jejich kariérní cestu i každodenní život. Čeká vás panelová diskuse plná příběhů lidí, pro které je AI mnohem více než jen kód a algoritmy.

Další program probíhá v rámci akce AI 4 All.V sálech není povolena konzumace jídla a nápojů. Neváhejte se na cokoli ohledně programu zeptat knihovníků, rádi vás nasměrují.